Airshow 2020 calendar / Kalendár leteckých dní 2020

January 2020February 2020March 2020April 2020May 2020June 2020July 2020August 2020September 2020October 2020November 2020December 2020

Letecký deň Holíč 2020

 • Event name / Názov akcie: Letecký deň Holíč
 • Event location / Miesto konania: Holíč, Slovensko
 • Event type / Druh akcie: airshow / letecký deň
 • Starting / Termín konania : July 2020 / júl 2020
 • Duration / Dĺžka trvania akcie: 1 day / deň

Airshow Description / O leteckej akcii

Airshow called Letecký deň Holíč 2020 is held in July 2020 and will take 1 day. This airshow is taking place at Holíč, Slovensko.

Letecká udalosť Letecký deň Holíč 2020 sa koná júl 2020 a potrvá 1 deň, letecký deň sa koná v Holíč, Slovensko.

Letecký deň Holíč Video

Location map / Mapa Holíč, Slovensko


Enlarge map / Zväčšiť mapu

Add information / Doplniť informácie

Would you like to add any additional information or press releases about Letecký deň Holíč 2020 to this page? Feel free to add a comment at the bottom of this page or contact us by e-mail. V prípade záujmu o doplnenie informácií o Letecký deň Holíč 2020 môžete pridať komentár na koniec tejto stránky alebo nás kontaktujte e-mailom.

Advertise your airshow / Spropagujte váš letecký deň

You may also advertise your airshow, display, aircraft or display act by sending some text and photos to our e-mail. Organizujete podobný letecký deň, výstavu, burzu alebo prehliadku alebo viete o nejakej leteckej akcii vo vašom okolí? Ak máte záujem zverejniť informácie o nej, prosím, kontaktujte nás. Vašu akciu patrične spropagujeme, ponúkame aj možnosť bannerovej reklamy alebo PR článkov.

Airshow 2020 calendar / Kalendár leteckých dní 2020

January 2020February 2020March 2020April 2020May 2020June 2020July 2020August 2020September 2020October 2020November 2020December 2020


Komentáre

 1. Jaaa

  Dátum 2. 8. 2014

  Bude to už 15. ročník leteckých dni v Holíči. Z maličkej akcie leteckých modelárov

  sa stala
  vďaka podpore sponzorov a nadšeniu aeroklubákov z Holíča pekná reprezentatívna akcia v regióne Záhorie, ale aj na Morave. Program leteckého dňa má rastúcu úroveň. Svoje letecké – akrobatické umenie predvádzajú špičkoví piloti s úspechmi v medzinárodných svetových súťažiach

  Tohtoročný letecký deň bude prebiehať tak v duchu retro a to leteckom ale aj automobilovom. Účasť prisľúbilo viacero majiteľov vzácnych veteránov Letecký deň slávnostne otvorí o 12.00 primátor mesta Holíč PhDr. Zdenko Čambal, po jeho krátkom príhovore nasleduje hromadný zoskok parašutistov a následne sa budú striedať letové ukážky modelárov a exhibícia akrobatov, prúdových lietadiel, vyhliadkové lety

  Premiéru bude mať vystúpenie lietadiel z tímu Dusty displej team s namaľovanými motívmi Disneylandu. V úlohe dobrého a zlého lietadielka budú účinkovať lietadla Z 37, známe ako Čmeliak. Hlavný hrdina, Dusty, je práškovacie lietadlo, ktoré však nechce ostať pri svojom aktuálnom “zamestnaní” a jeho snom je pravidelne sa zúčastňovať pretekov. Nemá však tú správnu pretekársku konštrukciu a k tomu má fóbiu z výšok.

  Zásahová jednotka ministerstva vnútra SR predvedie zásah proti teroristovi zlanením z vrtuľníka. Ale predvedú aj ukážku hasenia požiaru.

  Vojenskí letci nám dali prísľub že na holičskom nebi by sa mal objaviť MIG 29 alebo L 39 -Albatros

  Vrcholom podujatia bude jediné vystúpenie jedného z 12 najlepších pilotov na svete Martina Šonku

  Slovenských akrobatov by mal reprezentovať Dušan Šamko na lietadle Extra 300

  Tradične nás svojou návštevou poteší aj L 29 – Delfín z Brna a v prípade dostatočnej tvrdosti pristávacej dráhy aj pristane.

  Aeroklubáci z Holíča zo svojej činnosti predvedú aerovlek a vzlet za navijakom

  Na statickej ukážke bude možno vidieť lietadla UL typu Vipper, Dynamic, Minisport, motorové rogala, nebude chýbať ani historické a stále užitočné lietadlo AN – 2, známe ako Andula.

  Zo širokého okolia a tiež až z Bratislavy po vlastných prídu automobiloví veteráni

  Tandemové zoskoky podľa záujmu z lietadla AN 2. Minimálny počet štyria klienti v jednom štarte z dôvodu ekonomiky.

  Vyhliadkové lety vrtuľníkom Robinson a Cesnou 172 budú taktiež k dispozícií návštevníkom leteckého dňa.

  Počas celého dňa už od 10.00 hod bude prebiehať súťaž obrých modelov. Vidieť pohromade okolo 50 nádherných lietajúcich modelov s rozpätím až do 5 metrov nie je taká častá príležitosť.

  Exhibícia modelárov – vzdušný súboj siedmych obrých modelov so sprievodnou pyrotechnikou

  Vzrušujúci vzdušný súboj skutočných veteránov z teamu PTERODAKTYL FLIGHT so skutočnými pilotmi opäť s pyrotechnikou na lietadlách Sopwith Strutter a FOKKER E-III. Ukážku doplní útok na dobové nákladne auto Daimler z roku 1917. Súčasťou ich vystúpenie bude aj poľný vojenský tábor s 2 stanmi, vozidlom, bicyklami a rôznymi vojenskými predmetmi z doby prvej svetovej vojny

  Lahôdkou bude dvojica historických lietadiel veteránov typu MORANE – prekrásne stroje

  Nebude chýbať ani simulátor nárazov, jazda na vznášadle, jazda na obrnenom transportéri a iné atrakcie pre deti

  Veríme, že Vás náš program oslovil a prídete 2. 8. 2014 na letisko v Holíči.